Pasjonaci wśród nas

RS2013_RKG18 czerwca 2014 r. o godz. 22.00 na boisku szkolnym w Koziegłowach odbyła się premiera niezwykłego filmu Pasjonaci wśród nas, którego twórcami była młodzież gimnazjalna i absolwenci Gimnazjum w Koziegłowach.

Był to finał projektu, na który Fundacja ZAMIASTem otrzymała dofinansowanie w regionalnym Konkursie Grantowym „Równać Szanse”, i do którego zaprosiła młodzież działającą w kółku fotograficzno-filmowym prowadzonym przez nauczyciela chemii – Dawida Łasińskiego.

Celem programu „Równać szanse” jest zdobywanie przez młodzież mieszkającą w mniejszych miastach i na wsiach kompetencji społecznych takich jak: umiejętność współpracy, komunikacji, nawiązanie kontaktu z nowymi osobami i instytucjami życia publicznego oraz pozyskanie ich wsparcia dla realizacji wyznaczonych sobie celów. Okazją do nabywania tych umiejętności był proces tworzenia filmu dokumentalnego o osobach z ciekawymi zainteresowaniami mieszkającymi w gminie Czerwonak oraz zorganizowanie pokazu filmu.

W ramach projektu młodzież wzięła udział w cyklu warsztatów filmowych, prowadzonych przez reżysera Sławomira Moraczyńskiego. Oprócz tego grupa samodzielnie organizowała sobie prace nad realizacją filmu (poszukiwanie bohaterów, tworzenie scenariusza, nagrania, montaż itp.) oraz organizacją pokazu premierowego.

Na premierę przybyło ok. 200 widzów – bohaterowie filmu z rodzinami, rodziny i znajomi twórców projektu, młodzież z gimnazjum, nauczyciele. Owacje po pokazie świadczyły o tym, że efekt przerósł oczekiwania. Gratulujemy serdecznie młodzieży!

Projekt „Pasjonaci wśród nas” realizowany jest przez Fundację ZAMIASTem w ramach Programu Równać Szanse 2013 Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży.

Logo-PAFWLogo_PFDiM

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s